‹ Prev
Next ›
HP 415A Original LaserJet Toner Cartridge Yellow W2032A
- Works with Original
- HP
- Laser Printer: Color LaserJet Pro M479fdw - Color LaserJet Pro M454dw - Color LaserJet Pro MFP M479dw - Color LaserJet Pro MFP M479fnw - Color LaserJet Enterprise M455dn - Color LaserJet Enterprise M480f - Color LaserJet Pro M454dn - Color LaserJet Pro M479fnw - Color LaserJet Pro M479dw - Color LaserJet Pro M479fdn - Color LaserJet Pro MFP M479fdn - Color LaserJet Enterprise MFP M480f - Color LaserJet Pro MFP M479fdw
- Color LaserJet Pro: Pro M454dn
- HP
- Original HP 415A Toner Cartridges deliver legendary HP print quality.
- HP 415 toner cartridges work with: HP LaserJet Enterprise M455, M480; HP LaserJet Pro M479
- 1 Yellow (~2,100 pages)
- Print high-quality black text and brilliant graphics with Original HP Supplies designed for reliability.
- Reliable printing you can trust
- Ideal for producing professional-quality colour prints at high speeds your HP printer or MFP was built for, while helping protect against fraud.
- Depend on Original HP 415A Toner Cartridges designed specifically for your HP printer.
- Toner cartridge; Recycling guide
Product Details
General Information
| Colour | Yellow |
| Type | Original |
| Printing colours | Yellow |
| Brand compatibility | HP |
| Compatibility | HP 415 toner cartridges work with |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Colour toner page yield | 2100 pages |
| Colour toner cartridges quantity | 1 |
| Cartridge capacity | Standard Yield |
| OEM code | W2032A |
| Country of origin | Japan |
| HP segment | Small medium business |
| Operating temperature (T-T) | 10 - 32.5 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 20 - 80% |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 40 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 10 - 90% |
| Width | 363 mm |
| Depth | 102 mm |
| Height | 123 mm |
| Weight | 600 g |
| Package width | 363 mm |
| Package depth | 102 mm |
| Package height | 123 mm |
| Package weight | 860 g |
| Total carbon footprint (kg of CO2e) | 4.7 |
| Print technology | Laser printing |
| Maximum number of stacking cartons | 32 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Master (outer) cases per pallet layer | 21 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 168 pc(s) |
| Layers per pallet | 8 pc(s) |
| Products per pallet | 168 pc(s) |
| Pallet gross width | 113.3 cm |
| Pallet gross length | 73 cm |
| Pallet gross height | 110 cm |
| Pallet gross weight | 165 kg |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 192018046368 |
| UNSPSC-code | 44103103 |
| Box contents | Toner cartridge; Recycling guide |
Product Information
| Brand | Hewlett Packard |
| Type | Toner |
Description
Ideal for producing professional-quality colour prints at high speeds your HP printer or MFP was built for, while helping protect against fraud.\nPrint vibrant colour documents with Original HP Toner cartridges with JetIntelligence designed for your printer. Choose high-yield options for high-volume office printing[1] and protection against counterfeits with HP anti-fraud technology.
From the Manufacturer
Also Consider
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.