‹ Prev
Next ›
Brother LC3219XLC Inkjet Cartridge High Yield Cyan LC3219XLC
- Works with Original
- Brother
- Inkjet Printer: MFC-J6530DW - MFC-J6935DW - MFC-J5330DW - MFC-J5930DW - MFC-J5335DW - MFC-J5730DW - MFC-J6930DW
- MFC Inkjet: MFC-J5730DW - MFC-J6930DW - MFC-J5335DW - MFC-J6935DW - MFC-J5330DW - MFC-J5930DW
- Brother
- Cyan inkjet cartridge to fit MFC-J6530DW - 1500 page yield
Product Details
General Information
| Colour | Cyan |
| Type | Original |
| Printing colours | Cyan |
| Brand compatibility | Brother |
| Supply type | Single pack |
| Compatibility | MFC-J5330DW MFC-J5730DW MFC-J6530DW MFC-J6930DW MFC-J5930DW MFC-J6935DW |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Colour ink page yield | 1500 pages |
| Colour ink type | Pigment-based ink |
| Print technology | Inkjet printing |
| Colour ink cartridges quantity | 1 |
| Cartridge capacity | High (XL) Yield |
| Ink type | Pigment-based ink |
| Country of origin | Philippines |
| Width | 19 mm |
| Depth | 80 mm |
| Height | 92 mm |
| Weight | 53 g |
| Package weight | 61 g |
| Package type | Blister |
| Pallet gross height | 16.6 cm |
| Products per pallet | 4200 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 42 pc(s) |
| Layers per pallet | 7 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 6 pc(s) |
| Pallet gross weight | 303.6 kg |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Pallet type | 800 x 1200 mm |
Product Information
| Brand | Brother |
| Type | Ink |
Description
Brother consider the environmental impact at every stage of your ink cartridge life cycle, reducing waste at landfill. All our hardware and ink cartridges are built to have as little impact on the environment as possible. \n\nGenuine Brother LC3219XLC high yield ink cartridge - worth it every time.
From the Manufacturer
Also Consider
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.