‹ Prev
Next ›
Brother LC3219XLBK Inkjet Cartridge High Yield Black LC3219XLBK
- Works with Original
- Brother
- Inkjet Printer: MFC-J5335DW - MFC-J6530DW - MFC-J5330DW - MFC-J5730DW - MFC-J5930DW - MFC-J6930DW - MFC-J6935DW
- MFC Inkjet: MFC-J5330DW - MFC-J5930DW - MFC-J6930DW - MFC-J6935DW - MFC-J5335DW - MFC-J5730DW
- Brother
- Black inkjet cartridge to fit MFC-J6530DW - 3000 page yield
Product Details
General Information
| Colour | Black |
| Type | Original |
| Printing colours | Black |
| Brand compatibility | Brother |
| Supply type | Single pack |
| Compatibility | MFC-J5330DW MFC-J5730DW MFC-J6530DW MFC-J6930DW MFC-J5930DW MFC-J6935DW |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Black ink page yield | 3000 pages |
| Black ink type | Pigment-based ink |
| Print technology | Inkjet printing |
| Black ink cartridges quantity | 1 |
| Ink type | Pigment-based ink |
| OEM code | LC-3219XLBK |
| Country of origin | Philippines |
| Width | 36 mm |
| Depth | 90 mm |
| Height | 120 mm |
| Weight | 119 g |
| Package weight | 152 g |
| Package type | Blister |
| Pallet gross height | 16.5 cm |
| Products per pallet | 2000 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 40 pc(s) |
| Layers per pallet | 10 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 4 pc(s) |
| Pallet gross weight | 274 kg |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Pallet type | 1200 x 1000 mm |
Product Information
| Brand | Brother |
| Type | Ink |
Description
Brother consider the environmental impact at every stage of your ink cartridge life cycle, reducing waste at landfill. All our hardware and ink cartridges are built to have as little impact on the environment as possible. \n\nGenuine Brother LC3219XLBK high yield ink cartridge - worth it every time.
From the Manufacturer
Also Consider
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.