‹ Prev
Next ›
Brother LC223VALBP Inkjet Cartridge CMYK Multipack LC223VALBP
- Works with Original
- Brother
- DCP Inkjet: DCP-J562DW - DCP-J4420DW - DCP-J4120DW
- Inkjet Printer: MFC-J4425DW - MFC-J5520DW - MFC-J680DW - MFC-J4620DW - MFC-J5620DW - MFC-J4420DW - MFC-J4625DW - MFC-J5720DW - DCP-J4120DW - MFC-J4320DW - MFC-J5320DW - MFC-J5625DW
- MFC Inkjet: MFC-J4420DW - MFC-J4620DW - MFC-J5620DW - MFC-J4625DW - MFC-J5625DW - MFC-J5720DW - MFC-J5320DW - MFC-J680DW - MFC-J880DW - MFC-J480DW
- Brother
- Each cartridge prints 550 pages in accordance with ISO/IEC 24711
- High quality genuine Brother cartridge
- Prevents waste to save you paper, time and money
Product Details
General Information
| Colour | Black, Cyan, Magenta and Yellow |
| Type | Original |
| Printing colours | Black, Cyan, Magenta, Yellow |
| Brand compatibility | Brother |
| Supply type | Multi pack |
| Compatibility | DCP-J4120DW MFC-J4420DW MFC-J4620DW MFC-J4625DW MFC-J5320DW MFC-J5620DW MFC-J5625DW MFC-J5720DW |
| Quantity per pack | 4 pc(s) |
| Black ink page yield | 550 pages |
| Colour ink page yield | 550 pages |
| Black ink cartridges quantity | 1 |
| Colour ink cartridges quantity | 3 |
| Ink type | Pigment-based ink |
| Country of origin | China |
| Width | 61 mm |
| Depth | 216 mm |
| Height | 172 mm |
| Weight | 209 g |
| Package weight | 281 g |
| Package type | Blister |
| Paper dimensions | A4 |
| Pallet gross height | 16.3 cm |
| Products per pallet | 544 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 136 pc(s) |
| Layers per pallet | 8 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 17 pc(s) |
| Pallet gross weight | 150.3 kg |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Pallet type | 1200 x 1000 mm |
Product Information
| Brand | Brother |
| Type | Ink |
Description
Ensure that replacing your genuine Brother ink cartridges is as hassle-free and affordable as possible by purchasing this LC223VALBP Multipack. The pack contains black, cyan, yellow and magenta LC223 cartridges, all designed to help you get the best from your Brother printer.
From the Manufacturer
Also Consider
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.